Blog,  Poczucie uwięzienia,  Wolna Dusza

Złapana w pajęczą sieć… Ukochanego

Utkana z nici pajęczej

Subtelna, delikatna

Wzorzysta w koralach rosy..

Wzbudza zachwyt i respekt przed jej twórcą,

który ją misternie utkał.

Wzorzysta firanka w świetle porannego słońca…

Zachęca i zaprasza by wygodnie się rozsiąść i rozgościć.

A kiedy poczujesz się na tyle bezpiecznie, by stracić czujność poznasz mistrza owego dzieła.

Wówczas – jak często – okazuje się, że misternie utkana koronka dla poszukujących wrażeń zmysłowych jest tylko przynętą, a właściciel, tym, który odbiera Ci moc do walki z ograniczeniami i tymi, którzy usiłują Cię zabrać w ich mroczny, depresyjny świat.

Wpadając w jego pułapkę na początku jest wygodnie, być może bajkowo wręcz, ale z biegiem czasu zauważasz, że nie możesz oderwać się od tego miejsca. Dostrzegasz, że mieniące się w świetle słońca koronki, zmieniły wygląd i swoje znaczenie. Zaczynasz więc szamotać się próbując uwolnić, ale tylko tracisz siły. Kiedy opuści Cię moc i chęci do walki, szanse na uwolnienie się zmniejszają.

Jednak kiedy posuniesz się do podstępu i okażesz słabość będąc jeszcze w pełni sił, możesz ocalić resztki godności, które w Tobie pozostały.

Sieć pajęcza, pająk. Jeden z symboli nie tylko sennych, wywołujący lęk. Paraliżujący… Niszczyciel ludzkich iluzji, ram i schematów. Symbol Tego, który uderza w związek, kiedy jest toksyczny, pracę, która oprócz stresu już nic więcej nie wniesie w nasz rozwój, zdrowie, kiedy nie potrafimy odczytać sygnałów z ciała, informujących o przepracowaniu i stresie.

Niestety czasem odbiera ukochane osoby – do których nadmiernie jesteśmy przywiązani, pieniądze lub dobrobyt.

A co jeśli Niszczyciel pojawia się w osobie, która miała nas chronić, zapewnić bezpieczeństwo, kochać? Czy to zawsze musi tak boleć? Czy, aby uwolnić w sobie Moc Tego, który stwarza najpierw trzeba poznać Moc tego, który niszczy?

Jaki jest sens w poddaniu się Mu z poczuciem bezsensownej walki?

LSoulFree

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: