Rodzice i dzieci

Zależność czytania od raczkowania

Zdolność czytania a raczkowanie – ze świata ciekawostek.

W ciele dorosłego człowieka ponad 70% mięśni znajdujących się po prawej stronie jest pobudzanych przez lewą półkulę mózgu i odwrotnie.
U noworodka obie półkule są dominujące i kierują ruchem swojej połowy ciała. Po porodzie ta tendencja się zmienia w kierunku lateralizacji skrzyżowanej. Zatem, aby doszło do zmiany wzorca w mózgu na skrzyżowany, niezbędne jest raczkowanie i pełzanie. Niemowlę ucząc się raczkować, używa ruchów naprzemiennych – krzyżowych. To powoduje, że obie półkule pracują równocześnie.

Wniosek więc jest następujący: dzieci, które nie raczkowały są bardziej narażone na rozwinięcie się formy dysleksji.
„One Brain”

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: