Wolna Dusza

Wybór serca

„Rozum boi się otwartości, ponieważ istnieje dzięki strachowi.” OSHO

Czy zauważyliście, że za każdym razem, gdy coś nas trapi, martwi, zmagamy się z czymś, umysł podsuwa milion myśli i rozwiązań? Mamy wrażenie chaosu w głowie i w konsekwencji w nas. Nie potrafimy racjonalnie myśleć, ponieważ w tym gąszczu setek myśli wyłącza się właściwe rozwiązanie problemu. Można je odnaleźć wyłącznie poprzez zejście do serca i odwołanie się do uczuć.

Dlatego w momencie, gdy znajdziemy się wewnątrz życiowej burzy, a lęk zamknie nam drogę do ujrzenia właściwej odpowiedzi, zapytaj siebie samego:

„Czego właściwie chcę i co czuję?”

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: