Blog,  Tylko dla mężczyzn

Współczesny Wojownik

Kim jest Wojownik

„Każdy człowiek jest inny, bo ma unikalny zestaw genów. W skład tych genów wchodzą wzorce przekazywane nam przez przodków i mające swoje odbicie duchowe w archetypach dominujących w  psychice. Jeśli ktoś ma duszę wojownika i wywodzi się od przodków – wojowników, nigdy się nie spełni jako nawołujący do jasności guru z kwiatami wokół szyi.

Wojownik to wojownik, potrzebuje energii z czakry podstawy, czyli agresji potrzebuje walki, bo do tego został stworzony. Może być oczywiście wojownikiem na poziomie duchowym (to najwyższy poziom archetypu wojownika)” – Farida Sorana

Prawdziwy wojownik musi odnaleźć swoje powołanie, inaczej nigdy nie będzie szczęśliwy…

Naturą wojownika jest walczyć o kogoś, za kogoś, gdy nie ma osoby, o którą walczy staje się nieszczęśliwy. Mężczyzna z natury wojowniczy,  nigdy nie będzie królem, księciem choć niejednokrotnie na władcę się kreuje. Może jednak zdobywać, bronić, walczyć w imię dobra. Król bez rycerza – wojownika jest bez silny.

Wojownik  nie zdejmuje zbroi tylko po to, by upodobnić się do króla. Nie zakłada też szat, bo jego męska – rycerska natura, odezwie się jako siła niszczycielska.

Prawdziwy wojownik ma wpisane w swoją osobowość działanie. Nie ma czasu, na rozmyślanie i rozważanie, ponieważ związane jest z tym ryzyko utraty życia. Kocha owo ryzyko, dlatego może uciec w hazard,  gry, które pozornie dają mu poczucie zwycięstwa, adrenalinę, która zagrzewa do walki.  Przegrywając grę często odczuwa ją jak porażkę na polu bitwy.

Istota Duszy Wojownika

Jednak prawdziwy Wojownik w swojej istocie nie ma nic wspólnego z zabijaniem, wojną i używaniem przemocy. Wojownik to ktoś, kto niejednokrotnie musi stoczyć bitwę ze sobą, ze swoją wewnętrzną ciemnością i wewnętrznymi demonami, po to, by odkryć światło.

Uczucia, z którymi mężczyźni – wojownicy się zmagają to: złość, frustracja, pożądanie – to cechy, które powinny ulec transformacji. Złość może zamienić na współczucie i pomoc, pożądanie w Miłość. To trudna walka do wygrania, ale kiedy wojownik tego dokona może odnaleźć spokój duszy i umysłu.

Każdy wojownik może być dumny z takich cech jak: skupienie uwagi, ostrożność i czujność, ponieważ to sprzymierzeńcy w dostrzeganiu tych, którzy jego pomocy potrzebują.

Najważniejsza bitwa, jaką musi wojownik stoczyć, to bitwa z cechami i uczuciami, które dla niego samego i tych, których kocha są niszczące.

Kto wie, może pewnego dnia odniesie zwycięstwo.

 

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

1
Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Spotkałam się z teorią, że prawdziwych mężczyzn dziś trudno spotkać. Wiele kobiet narzeka na ten fakt, a nie znajdując mężczyzny, który spełniałby ich oczekiwania czują zawód i rozczarowanie. Temat dotyczący osobowości mężczyzny – wojownika chyba nigdy się nie wyczerpie. Częściowo wspominałam o ich powołaniu i istocie Duszy w artykule: „Współczesny Wojownik”. […]

%d bloggers like this: