Tylko dla mężczyzn,  Związki

„Wojownik Światła” – w poszukiwaniu Miłości

„Dla wojownika nie ma miłości niemożliwej do spełnienia. Ani milczenie, ani obojętność, ani odrzucenie nie są w stanie go onieśmielić. Wie, że pod lodowatym pancerzem, za którym czasem kryją się ludzie, bije gorące serce. Dlatego wojownik podejmuje większe niż inni ryzyko. Bez wytchnienia szuka miłości, nawet za cenę wielu „nie”, licznych powrotów na tarczy i dojmującego poczucia odrzucenia duszy i ciała. Wojownik nie daje się łatwo zastraszyć, kiedy poszukuje tego, co mu niezbędne do życia. Wie, że bez miłości jest niczym.”

Poulo Coelho

Jak często my kobiety niesprawiedliwie i niesłusznie oceniamy chłodnych, z poczuciem wytwarzania dystansu mężczyzn. Mówimy: wydaje się być surowy, poważny… czasem nie pozwala się zbliżyć. A jeżeli już, to na pewną odległość, bezpieczną… dla kogo? Dla niej, by ją chronić? Czy dla niego samego? By chronić ją przed samym sobą?

Nie oceniajmy po pozorach.

Czasem Ci mężczyźni, surowi, z dozą pewnej godności w sobie zakładają pancerz, bo tylko tak mogą obronić swoją kobietę przed niebezpieczeństwem. Wbrew pozorom, wybranki mężczyzn – wojowników często czują się bezpieczne. I być może rzadko słyszą od swego „mężczyzny w zbroi” słowa – kocham Cię – może tęsknią za czułymi słowami zapewnień o dozgonnej miłości.

Może czasem nie trzeba dużo mówić, by dać swej kobiecie pewność i być dla niej „fortecą”, w której może zawsze się schronić.

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: