Metamorfoza - piękno wewnętrzne,  Uncategorized,  Wolna Dusza

Wiedza, a Mądrość – poznaj swoje Sanktuarium

By pokazać światu to, co zbudowało się wewnątrz swojego „Sanktuarium”, trzeba odnaleźć przestrzeń, by rozwinąć skrzydła.

Wiedza, którą buduję ja sama, to cała Mądrość, którą przekazali mi moi przodkowie, rodzice… To Wiedza we mnie, która od zawsze tam jest. Można przeczytać mnóstwo książek i dostarczać sobie wiadomości, ale pytanie: co z tą wiedzą dalej?

Kiedy karmimy nią umysł przez cały czas, nieustannie – nie zostawiamy mu miejsca na zwrócenie się ku sobie, na słuchanie siebie, czyli swoich uczuć i emocji, nie mówiąc już o głosie Duszy, intuicji. Wiedza sama w sobie dostarcza nam informacji, o faktach, stanie rzeczy i jeżeli zatrzymuje się wyłącznie na poziomie mentalnym na nic się zdaje. Nawet uczeń musi dostrzec w nauczycielu, że wiedza w nim żyje. Po co zbędne informacje, skoro nie generują ruchu?

Dostęp do książek, informacji jest dziś nieograniczony. Możesz natychmiast sięgnąć do nich, w tramwaju, autobusie, sklepie…

Ale czy nie masz czasem wrażenia przesytu?

Znam doskonale ten stan, ponieważ każdą książkę chłonęłam… byłam łapczywa na tę wiedzę. Chętnie uczyłam się i ciągle dokształcałam, jak łakomczuch. 🙂

Szukałam odpowiedzi na pytanie, którego sama nie znałam, bo go nie zadałam. Było to pytanie o moją tożsamość, o moje pochodzenie. Goniłam za wiedzą o Sobie poza mną, a kiedy jej nie znalazłam, postanowiłam „przeczytać” SIEBIE.

Sanktuarium w Tobie 

Mądrość to wiedza, którą zdobyłam i którą potrafię zastosować w życiu!

Mądrość jest połączeniem wiedzy z umiejętnością zastosowania jej w życiu. Angażuje intelekt i pobudza do działania. Pozwala dokonywać wyborów w oparciu o wiedzę, ale angażując serce i ciało.

Być może jesteś intelektualistą, który jeszcze Jej nie odkrył, ponieważ chowa się za maską pozorów i fałszywych postaw. Może odgrywasz rolę – jak w teatrze – kochanego dziecka swoich rodziców, idealnego ucznia, sumiennego pracownika… Może w tym „Sanktuarium” Ciebie śpi „maleńkie dziecko”, które czeka na spotkanie z dorosłym i odpowiedzialnym TY. Posiłkując się podpowiedziami Twoich autorytetów i wiedzą dotychczas zdobytą, musisz tę Drogę odnaleźć SAM.

Wraz z odnalezieniem Drogi do „Nietykalnego” do tej pory miejsca, zobaczysz Kim Jesteś, co potrafisz, odnajdziesz swoje możliwości. Być może zdziwisz się do czego to odnalezione dziecko jest zdolne:

  • być może nie jest takie bezbronne i potrafi się ochronić, a jego siła Cię przerażała;
  • lub jest delikatne i kruche i trzeba się nim zaopiekować.

Wiedza o Sobie niesie więcej informacji niż tysiąc książek bowiem pozwala rozwinąć skrzydła i pokazać się Światu.

A jeśli się zmęczysz nauką Siebie – zacznij poznawać przez doświadczenia i swoje reakcje na wydarzenia.

Nie bój się zatem stawiać pytań: „Kim jestem” i „Czego pragnę”.

 

 

 

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: