Blog,  Poczucie uwięzienia

Uwolnić ograniczenia

Być oddzielonym od siebie samego to być oddzielonym od świata zewnętrznego.

Być może masz wrażenie, że jesteś zamknięty w szklanej skrzyni, uwięziony w niej. Widzisz świat przez szybę. Przechodzą ludzie, zmieniają się obrazy, a ty nie możesz w nim uczestniczyć.

Widzisz ludzi, zajętych sobą, i w swojej beznadziei nie widzisz sposobu, by oni dostrzegli Ciebie. Chcesz i nie chcesz, chcesz i boisz się, boisz, że w tej szklanej przestrzeni za chwilę zabraknie powietrza… a Ty nie znajdziesz sił, by rozbić szybę. Oswoiłeś tak bardzo swoją samotność, że nie widzisz wyciągniętej w twoją stronę dłoni. Samotność i samowystarczalność…

Wyjście do tego świata, w którym istnieje miejsce dla Ciebie może umożliwić Ci tylko ktoś z zewnątrz. Ktoś, kto rozbije szybę, za którą całe życie się chowasz. Ktoś, komu zaufasz, ktoś, kto pokaże Ci szerszą przestrzeń, perspektywę niż Twój ograniczony świat.

Najtrudniejsze przed Tobą, bowiem szklana przestrzeń to jedyne co znasz. Pierwsze kroki, i chwile w świecie rzeczywistym są trudne. To jak szybko się przystosujesz, czy w ogóle to zrobisz, zależy Tylko od Ciebie, od Twej determinacji, siły wewnętrznej, motywacji, ale i odwagi, by zacząć żyć. To zależy tylko od Ciebie, czy resztkami sił podejmiesz walkę sam, czy będziesz miał odwagę poprosić o pomoc, tego, który Cię uwolnił.

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: