Metamorfoza - piękno wewnętrzne,  Uncategorized

Stwórz swoją gotowość do zmian

Brak w podjęciu decyzji często tłumaczy wielu z nas z brakiem gotowości, mówiąc: „Jeszcze nie teraz”, „nie jestem gotowa”, „zaczekam”.

Jak długo i na co?

Słyszałam słowa: „kiedy jesteś gotowa, los ci sprzyja, podsuwa ludzi, okazje…”.

Owszem, ale ta gotowość do zmiany nie pojawia się nagle, z dnia na dzień, a czekanie czyli brak jakiegokolwiek działania, trwanie w bezruchu, wyłącza nas z życia.

Oczekiwanie w bierności nie pozwala wykorzystywać nadarzających się okazji i możliwości, które w sobie mamy. Oczekiwanie wyłącza czujność i spostrzegawczość do korzystania z tego, co daje nam Stwórca.

Gotowość jest ważna by zrobić ostateczny krok. Ale tę gotowość tworzy codzienność, Małe czyny, małe działania zbliżające do celu. Gotowość tworzą tzw. „wabiki” dla duszy, czyny, które mogą ją zachęcić i przyśpieszyć ową wewnętrzną zdolność do podjęcia ostatecznej decyzji.

Nie czekajmy zatem, na cud, w niedziałaniu, ale zbliżajmy się krok po kroku do wzbudzenia w sobie chęci i ostatecznej gotowości do zmiany.

 

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: