Lojalność pokoleniowa,  Uncategorized

Poznaj swoje pochodzenie

Poznaj historię przodków

Odpowiedź na pytanie o swoją tożsamość znajdujemy w historii naszych przodków.

Tam, są nasze korzenie i to od nich się wywodzimy.

Nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego powtarzasz historię cioci czy wujka, dlaczego tak bardzo jesteś podobny do prababci, którą znasz tylko ze słyszenia? Teorii na to jest kilka. Ograniczę się do podstawowej:

Twój Umysł (Świadomość) i Ciało (Podświadomość) wywodzi się od Twoich przodków. Nie wyrzekniesz się i nie uciekniesz od swoich korzeni. Niejeden z Was znając ich historię i doświadczenia wolałby pewnie zapomnieć, ponieważ nie godzi się na ich zachowanie, wybory czy tajemnice. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy częścią ich. Nie akceptując swoich przodków w swoim wnętrzu nie akceptujemy swego pochodzenia i odłączamy się od tego, co nas ukształtowało. Uciekając od ich mrocznych być może zachowań, uciekasz od odpowiedzi na pytanie „dlaczego”. Jeśli nie poznasz ich ciemności nie będziesz miał możliwości pokazania ich w świetle, a jednocześnie zwrócenia się ku możliwościom, jakie Twoi przodkowie nieśli.

Odwaga i akceptacja 

Spotykam się często z oburzeniem i zarzutem: „po co to rozgrzebywać i ujawniać?”lub „oni na pewno tego nie chcą”. Skąd wiemy czego chcą, a czego nie. Jedno jest pewne: tajemnice, które zabrali ze sobą, dzieła, których nie dokończyli, pozostały w nieświadomości, która chce zobaczyć światło, zaś życie, które nagle przerwali domaga się kontynuacji – I TO W NAS. Ponieważ to my jesteśmy ich przedłużeniem i widzialnym obrazem – obrazem wszystkich historii.

Po co zatem wracać? Właśnie po to, by zobaczyć, że w tych ich negatywnych zachowaniach jest klucz do tego, czego w sobie nie chcesz i nie lubisz – do Agresji, która jest jednocześnie „Siłą”, do bierności, która może być „odpuszczeniem” lub „poddaniem” Bogu, do rozbudzonej seksualności, która jest „mocą tworzenia”.

Pamiętajmy, że niewyrażony Duch pokoleniowy, Duch – energia męska, pragnie i wręcz domaga się ujawnienia i nie uciekniemy od niej, o czym pisałam w poprzednim artykule na ten temat: http://www.soulfre.pl/wyrazic-ducha/

Nie bójmy się pytać o swoje pochodzenie, ponieważ w poznaniu potencjałów naszych przodków jest zawarty potencjał zmiany i kreowania życia, takiego, jakie pragniemy. 🙂

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

12
Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mayka.ok
Gość

Bez przeszłości nie ma przyszłości 🙂

ladymamma.pl
Gość

Zainspirowałaś mnie swoim artykułem… 🙂 dziękuję :*

siwywiatr
Gość
siwywiatr

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale masz rację: jesteśmy częścią naszych przodków.

Aleks
Gość

Mam taką małą radę, by nieco zmniejszyć menu. Przynajmniej mi utrudniało czytanie i odciągało wzrok od tekstu, który był dosyć ciekawy. Warto poznawać swoją historię, w końcu jesteśmy jej częścią 🙂

Krystyna Bożenna Borawska
Gość
Krystyna Bożenna Borawska

Jakoś nie kojarzę bym czyjekolwiek życie powtarzała, ale może to i dobrze ? 🙂

Michał Jankowski
Gość

Kilka lat temu troszkę grzebałem w historii rodziny i przyznam, że to świetna zabawa, czytając stare listy, oglądając zdjęcia obcujemy z zupełnie innym światem.

Świat Toli
Gość

Wszystko geny i otoczenie, które nas kształtuje.

%d bloggers like this: