Związki

Pełnia Miłości – wszystko, albo nic

Miłość nie krzywdzi! Nie bluzga i nie poniża. Jeśli jeden z partnerów pomimo uczucia, jakie wciąż ma, nie jest świadomy krzywd, jakie wyrządza, to kocha, ale w sposób niedojrzały, częściowy. Czyli w pojęciu Miłości Agape – nie kocha.

Miłość  Agape zawiera w sobie wszystkie „miłości”: erotyczną, pożądanie, tę uczuciową i skłonną do wyrzeczeń i oddawania cząstki siebie.

Jeśli ktoś dąży do jej doświadczenia i ma w sobie gotowość, by dzielić ją ze swoją wybranką, wybrankiem, nie zadowoli się jednym jej aspektem kosztem drugiego. Dlatego osoby odważnie wkraczające na ścieżkę prowadzącą do jej urzeczywistnienia nie czują pełni w związku, w którym brak jednego z jej przejawów. Pamiętajmy jednak, że wymagania wobec partnera, zobowiązują do wymagania od siebie.

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: