Potrzeby Ciała - Choroba

Odpowiedź i prawda w teraźniejszości

„Uzdrawianie przez przypomnienie”

Czytam czasem pytania zadawane w grupach społecznościowych, na temat przyczyn choroby, niepowodzeń i wielu innych problemów, mając wrażenie, że doszukujemy się czasem przyczyn tam, gdzie ich nie ma. Nadinterpretujemy pewne fakty i pytamy o znaczenie wydarzeń, które wynikają po prostu z błędnych wyborów i decyzji dokonanych w teraźniejszości.

Stąd mój dzisiejszy wpis.

W rozwoju duchowym istnieje niebezpieczeństwo utknięcia w analizowaniu przeszłości – genealogii przodków, dzieciństwa. Wbrew pozorom rozwój duchowy może w rozwoju zatrzymać. Dlaczego? Szukając prawdy, która może być jednocześnie przyczyną trudności i chorób – o czym pisałam wcześniej –  tak bardzo chcemy ją odnaleźć, że pozbawia nas działania w TU I TERAZ.

Uświadomienie prawdy z przeszłości i rozumienie procesu, trybu, w jakim żyliśmy przynosi rozwiązania wielu problemów. Jednak co, jeśli nie pamiętamy przeszłości,  jeśli dostęp do niej jest zabroniony? Ile jest takich sytuacji, że groby przodków są nieznane, a o istnieniu jakiegoś dziadka nikt nie ma pojęcia. Czasem mam wrażenie, że nie pamiętając nic otrzymaliśmy prezent w postaci „niezapisanej księgi”, którą możemy stworzyć na nowo.

Słyszę wielokrotnie jak ktoś mówi, „nic nie pamiętam z okresu dzieciństwa”, „nic, czarna dziura”.

Zatem skoro nie możesz przypomnieć sobie wydarzeń, opuszczenia, nie staraj się na siłę dowiadywać i brnąć w kolejną technikę.  Skoro nie masz wspomnień, a wiedza została od Ciebie w jakiś sposób odcięta, to droga „szukania przyczyn w przeszłośći jest stratą czasu. Nie zauważysz jak miną lata na poszukiwaniu prawdy, którą daje Ci wyłącznie teraźniejszość.

Dlaczego nie pamiętamy?

Spójrzmy na dzieci. Kiedy się rodzą nie mają umysłu. Przychodzą na świat z pewną pustką i czystością w sobie. Istnieje teoria głosząca, że pamięć zaczyna się tworzyć gdy zaczynamy mówić. W myśl tej teorii „człowiek pamięta to, co może i potrafi opisać słowami”. Mózg dziecka jest jak komputer, który musi zostać naładowany wiadomościami – informacjami. Jeszcze „zapisz – akcept” i gotowe.

Doświadczenia, które przeżywają dzieci, wrażenia cielesne pozwalają dokonać tego zapisu, są takim „enter”, który przyśpiesza zapis.

Pytaj o teraźniejszość

Twoim sprzymierzeńcem i drogowskazem w teraźniejszości jest Twoje ciało. Popatrz na nie.

Zadaj sobie pytanie: „Czy je w ogóle czujesz i zwracasz uwagę na sygnały, które Ci wysyła?

Czy może Ci przeszkadza, bo masz tyle do zrobienia, a ono jest zmęczone lub chore?

Kluczem do zmiany kierunku wydarzeń, do przemiany w sobie lub uleczenia jest w przypadku braku dostępu do przeszłości, TERAŹNIEJSZOŚĆ i świadome życie w niej i działanie zgodne z tym, co czujesz.

Szukając przyczyny w przeszłości, nie ma nas w teraźniejszości. A to jedyny czas, który nigdy się nie powtórzy. Bedąc w nim świadomie TERAZ możesz odnaleźć to, czego szukasz.

Photo: Spark Post

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: