Poczucie uwięzienia,  Uncategorized,  Wolna Dusza

Konsolidacja – chciane i nie chciane

Można całe życie gonić za szczęściem, za spełnieniem marzeń, które zostały zapoczątkowane w dzieciństwie, a w dorosłości realizowane według własnych wyobrażeń – idealistycznych scenariuszy sytuacji i okazji. Można wypatrywać całe życie tego, co jest w naszym mniemaniu idealne, dobre, potrzebne. Zatrzymać się na końcowej wizji “namalowanej” przez nasz idealny umysł, i nigdy nie dostrzec tego, przed czym tak naprawdę uciekamy – nie dostrzec naszego cienia. Bo jeżeli jest cień, to gdzieś tam niezauważone jest i światło.
Im większe w nas dążenie do tego co zajmuje nasz umysł tym mniej zauważamy to, przed czym uciekamy. Jeśli to część mnie, która jest jednocześnie mną i dąży do całości to będzie chciało nas dogonić. Przystań, popatrz, dostrzeż tę niechcianą w sobie cząstkę i przyjmij.
Może okazać się, że to przed czym uciekałeś, nie jest bestią, ale księciem. 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: