Rodzice i dzieci,  Uncategorized

Bajka o Czerwonym Kapturku

Bajka znana i mniej znana,
W innej wersji napisana.
Była babcia, wilk i mama…

Zresztą zobaczyć możecie sami. 

Każda bajka niesie ze sobą przesłanie, morał, naukę, którą czytelnik powinien zastosować w życiu – w domu, w szkole czy na podwórku. Czy znana bajka musi toczyć się według scenariusza Autora? Dlaczego wilk nie może zaprzyjaźnić się z Czerwonym Kapturkiem i babcią, a zakończenie nie może być uhonorowane poczęstunkiem bułeczkami maślanymi?

Czasem warto posłuchać dzieci i pozwolić im stworzyć własny scenariusz oraz dekoracje.

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. ? Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Dodaj komentarz

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: